Recenze dronu SYMA X8W

Recenze dronu SYMA X8W je tady! Syma reprezentuje čínskou značku, která si velice rychle získala srdce všech milovníků dálkově ovládaných “hraček”. Svou popularitu si vysloužila zejména prodejem cenově dostupných, leč kvalitních RC modelů, jakými jsou helikoptéry nebo drony. Díky trvanlivosti, odolnosti modelů a hlavně kvůli bezproblémové dostupnosti náhradních součástek se v současnosti řadí k jedné z nejprodávanějších značek na trhu. Navíc je uznávána i mezi profesionálními uživateli. Mezi přímého konkurenta Syma X8W, můžeme zařadit dron Parrot AR Drone 2.0, recenzi kterého jsme Vám přinesli naposled. Recenze dronu Syma X8W pro nás byla velká výzva a teda doufáme, že  se bude líbit.

recenze dronu SYMA X8W

Drony ze série Syma X8 jsou velké kvadrokoptéry pocházející od výrobce Syma. Tato RC kvadrokoptéra v sobě snoubí vynikající kombinaci kontroly letu, designu a současně spojuje nejnovější technologické novinky používané v elektromotorech.

Námi vybraný model Syma X8W jako první přichází na trh s HD WIFI kamerou, která umožňuje přenos FPV přímo přes telefon a funguje také na operačních systémech Andoid a iOS. Díky přijatelné ceně je ideální pro začátečníky, ale nepohrdnou jím ani profíci.

Recenze dronu SYMA X8W: Základní vlastnosti a popis dronu

Jako první, co si na něm všimnete, je jeho velikost. Dron disponuje celkovou šířkou 50 x 50 cm a délkou rotorů 23 cm. Použití plastuakvalitních materiálů mu zajišťují vysokou stabilitu během letu a dobřesevypořádá i s mírným větrem.

recenze dronu SYMA X8W

Právě díky jeho velikosti je na nějmožné připojit i akční GoPro kameru. Je dostupný ve třech barvách – oranžová, bílá nebo mix černé, žluté a červené. Dálkový ovladač je v bílo-červeném barevném provedení. Balení obsahuje také náhradní vrtule, přičemž jediné, co je třeba si dokoupit, jsou 4 tužkové baterie AA do ovladače. Všechny části jsou vyrobeny z velmi kvalitního a flexibilního materiálu. Právě to zaručuje nejen maximální stabilitu a vysokou odolnost přístroje, ale také snižuje opotřebení časem nebo riziko poškození během letu.
Manuál je sice v angličtině,no je velice intuitivní a obsahuje mnoho názorných technických kreseb a návodů, díky kterým byste neměli mít žádný problém s montáží a použitím. Kromě velmi snadné montáži jsme rovněž ocenili také možnost manuálně kalibrovat gyroskopy. Stačí současnězapnout ovladač a dron, a následně jej položit na rovný povrch. Pakzatáhnětena joysticku současně obě páčky směrem dolů a zamalou chvíli světelný signál potvrdí ekvilibraci.

Videokamera Wifi

Před použitím kamery je potřebné nejdříve nainstalovat App SYMA FPV. Je dostupná zcela zdarma pro Androi, jakož i pro iOSna Google Play a iTunes. Stačí se jen připojit na wifi signál generovaný kamerou a můžete začít “létat”. Navíc, součástí vysílačky jsou také držáky, do nich lze snadno připevnit váš smartphone, čímž můžete v přímém přenosu sledovat vaše záběry z dronu.
Videokameruje rovněž možné ovládat přímo z obrazovky. Toto umožňuje vyfotit fotografie, případně spustit či zastavit registraci videa. Navíc,všechny záběry ukládá přímo do paměti telefonu. Rychlost přenosu je překvapivě kvalitní a i přesto, že záběry nejsou zcela profesionální, určitě postačí všem nováčkům v daném oboru.

Ovládaní

Díky špičkové technologii je jeho ovládání překvapivě jednoduché a intuitivní. Profesionální dálkové ovládání s dosahem 2,4 GHz umožní let kvadrokoptéry až do výšky/vzdálenosti 100 metrů. Rovněž stejný dosah má i přenos Wifi dat pomocí antény.
Již po prvním zapnutí si zajisté všimnetemnohem tiššího provozu u tohotozařízení, než je tomu v případě konkurence v rámci stejné třídy dronů. Ovládání je velice citlivé a intuitivní, díky svým větším rozměrům dokáže ustát iv případě větrných podmínek, v nichž by měli menší modely dronů problémy.
Díky pohonu 2000 mAh baterií vykazujeSyma X8W opravdu vynikající výkon a dosahuje rychlosti až 40 km/h. Dokonce vám umožní i provádění menšíchakrobacií jako Flipmode, rotaci ve vzduchu o 360°.

recenze dronu SYMA X8W

Kamera

Syma X8W se projevil jako vysoce kvalitní dron za přijatelnou cenu. Mezi jeho největší plusy patří 2 Mpx videokamera 720p Full HD s Wifi FPV přímým přenosem na váš smartphone nebo tablet.

Baterie

Nabíjení baterie trvá příliš dlouho (200 minut), ve vzduchu se udrží přibližně 10 minut. I díky systému dálkového ovládání se systémem 2,4 GHz anti-rušičky dosáhne bez problémů výšky 100 metrů. Funkce bezhlavého režimu, headless mode, vás zbaví starostí s orientací během letu a malé LED světýlka umožní jeho použití i v noci.

Zhodnocení

Na závěr recenze dronu Syma X8W říkám. Pokud tedy hledáte kvalitu za dostupnou cenu, pak je tento dron určen právě vám. Mezi jeho největší přednosti bezpochyby patří inovativní design, překvapivě jednoduché ovládání, extrémní stabilita a odolnost materiálů. Přímý přenos snímků HD videokamery do smartphonů a tabletů pomocí špičkové technologie Wifi FPV z něj dělají jednotku v kategorii dálkově ovládaných dronů.

Kamera: 2 Mpx videokamera 720p Full HD s Wifi FPV

Dosah: 100 m

Výdrž baterie: 10 minut

Ovladač: Bez displeje s možností připojit mobilní telefon

Pokud se Vám tato recenze dronu Syma X8W lílbia, nezapomeňte se přihlásit na naší FACEBOOKOVEJ stránce.

Na úplný závěr ještě video z youtubového kanálu xhelicopter.

You may also like...

2 Responses

  1. 5.12.2017

    […] Díky technologii SAFE je  dron Blade Nano bezvadným zařízením pro začátečníky. I pro ně je však lepší, když se po prvních pár pokusech pokusí létat v pokročilém režimu, neboť právě v něm se dá řízení kvadrokoptéry nejlépe naučit. Díky jednoduchému a rychlému přepínání mezi režimy se ani začátečník nemusí bát. Jakmile si není pohybem kvadrokoptéry jistý, stačí zařízení opět přepnout do začátečnického režimu a kvadrokoptéra se narovná do stabilní polohy. Konstrukce chránící důležité části umožňuje relativně bezpečný pohyb v interiéru, kdy by kvadrokoptéru nijak výrazně neměly ohrozit občasné nárazy do stěn, stropu či pád z menší výšky na zem. Dron Blade Nano QX FPV 2 BNF je ideální především pro začátečníky. Horizontový koníček Hobby Blade Nano QX2 FPV BNF je malý quadcopter, který je vhodný pro závodní dostihy, ale budete muset přidat několik doplňků, abyste získali co nejvíce z toho. Dron BLADE NANO QX FPV 2 BNF se radí mezi malé quadrakoptéri, a který je vhodný pro závodní ježdení. V případě pokud máte spíše zájem o dron větších rozměrů v podobné cenové relaci přečtěte si naši recenzi drona Syma X8W […]

  2. 15.1.2018

    […] Syma X5SW Explorer 2 se dá pořídit kolem 2000 Kč. Vzhledem k jejím kvalitám se tak řadí mezi ty nejlevnější kvadrokoptéry ve své třídě. Poměr cena:výkon je u tohoto modelu velice slušný. Navíc je cenově dostupný pro začátečníky, kteří si létání s kvadrokoptérou chtějí teprve vyzkoušet a nechtějí do ní zpočátku příliš investovat. Recenze drahšího dronu od výrobce Syma naleznete ZDE. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: