Recenze dron SYMA X5SW EXPLORERS 2

Dron Syma X5SW Explorers 2 je vyroben, výrobcem kvadrokoptér Syma patří mezi nejlepší z celého světa. Jejich kvadrokoptéry jsou jedny z nejprodávanějších, a to jak v zahraničí, tak u nás. Jedná se totiž o ideální spojení kvality a ceny. A poslední model je navíc vybaven FPV kamerou, čímž se v žebříčku popularity a kvality posunul ještě o příčku výš.

Konstrukce

Modely od společnosti Syma prošly během pár posledních let velkým vývojem. Oproti prvním modelům nebo modelům předchozím má X5SW Eplorer 2 výkonnější motory, lehčí, ale přitom pevnější konstrukci a především FPV kameru. Motory tohoto modelu jsou stejnosměrné a let je bezpečnější zejména díky odnímatelným krytům rotorů. Nemusíte se tak bát, že by se vaše kvadrokoptéra rozbila při prvním menším nárazu nebo pádu. Model je také doplněn o vyšší podvozek, díky kterému je možné s ním přistát i v hůře dostupném terénu a lepší je také zorné pole kamery. V balení obdržíte 4 náhradní vrtule. Dále je součástí balení také samotná kvadrokoptéra, 2,4GHz vysílač, držák na telefon, nabíjecí kabel USB, baterie a šroubovák. Parametry kvadrokoptéry Syma X5SW Explorers 2 jsou: 110 mm výška, 315 mm šířka, 315 mm délka a 967 g hmotnost, dostupná je v černé nebo bílé barvě.

SYMA X5SW EXPLORERS 2

Ovládání

Nejnovější model kvadrokoptéry společnosti Syma je nově vybaven režimem Headless, díky kterému je její ovládání velmi jednoduché i pro úplné začátečníky. Na výběr máte ze dvou rychlostních režimů, což je do začátků, kdy si nejste svými schopnostmi jistí, ideální. Model Syma X5SW Explorers 2 má ale také režim akrobacie, ve kterém je možné provádět nemálo akrobatických kousků. Za zmínku stojí funkce, v níž v režimu akrobacie pouhým posunutím páčky do vámi vybraného směru kvadrokoptéra udělá rychlé salto o 360°. Kvadrokoptéra se ovládá pomocí 2,4GHz vysílače, jehož mnoho funkcí pomáhá zlepšovat let a přizpůsobit jej potřebám pilota. Vysílač padne perfektně do ruky a jeho velkou výhodou je možnost nastavit si, kterou rukou budete ovládat plyn. To zajisté ocení leváci, kteří musí plyn mnohdy ovládat nepohodlně pravou rukou. Ovládání je navíc opravdu rychlé – kvadrokoptéra reaguje na každý pohyb téměř okamžitě. Konstrukce je poměrně lehká, díky čemuž je kvadrokoptéra rychlá a snáze se tak vyhnete překážkám. Lehkost je sice nevýhodou při silnějším větru, kvadrokoptéru se nedoporučuje používat při síle větru 9 m/s. Při slabším větru je ale kvadrokoptéra velmi stabilní, zejména díky 6osému gyroskopu. Velmi stabilní je tento model také při vznášení se na místě.

Kamera

Pravdou je, že kamera tohoto modelu je oproti předchozím méně kvalitní. Poslední model od Symy, X5C, disponoval 2MP kamerou, zatímco X5SW má 0,3MP kameru. Na druhou stranu je ale nejnovější model doplněn o gyroskop zajišťující stabilitu letu, díky čemuž je obraz videí méně roztřesený, než jak tomu bylo předtím. A nemalým přínosem je také přenos obrazu v reálném čase, kterého předchozí modely nebyly schopné. Tak jako tak, i s 0,3MP se dají pořídit relativně kvalitní fotografie a videa – ale o to u téhle kvadrokoptéry zas až tak nejde. Výhodou FPV kamery je především to, že můžete let dronu sledovat v přímém přenosu a z pohledu pilota sedícího v kokpitu. Létání s touto kvadrokoptérou je díky tomu daleko atraktivnější a její ovládání je tím také snadnější. Snáze se tak můžete vyhýbat překážkám nebo si všímat nechtěného chování kvadrokoptéry. Kamera je navíc odnímatelná, takže pokud ji zrovna nepotřebujete a chcete si s kvadrokoptérou jen tak „zablbnout“, můžete ji snadno vysunou po kolejničkách, které jsou na kvadrokoptéře vestavěné, a nemusíte se bát, že se během odvážnějších akrobatických kousků poškodí. Obraz je přenášen přímo do mobilního telefonu či do tabletu, které mají operační systém Android nebo iOS. Spolu s ostatními díly najdete v balení také držák na telefon. S kamerou tohoto modelu se dá pořídit až 800 snímků nebo natočit až 30minutové video.

Baterie

Tento model je vybaven 3,7V 500mAh LiPo baterií, která vydrží přibližně na šest až osm minut letu. Je ale možné baterii vyměnit za silnější s větší výdrží. Bohužel, výdrž baterií patří mezi nejvíc kritizované nedostatky dronů. Na druhou stranu je až osmiminutová výdrž u takto malé a především levné kvadrokoptéry velmi dobrá. Součástí balení je samozřejmě i USB napájecí kabel, doba nabíjení baterie je přibližně dvě hodiny. Kvadrokoptéra je ovládaná pomocí vysílačky, která běží na čtyři AA baterie. Ty ale součástí balení nejsou, takže je nutné si je před startem pořídit.

Dolet

Doporučovaná vzdálenost doletu bez ztráty kontaktu s vysílačem je 50 metrů, podle uživatelských testů je ale kvadrokoptéra schopná létat i za tuto hranici.

Hodnocení SYMA X5SW EXPLORERS 2

Je poměrně zjevné, proč jsou modely od Symy tak úspěšné. O jejich pozitivním hodnocení se můžete přesvědčit nejen na stránkách českých, ale i těch zahraničních. Ve stejné cenové kategorii určitě nenajdete takto kvalitní kvadrokoptéru. Jejími největšími přednostmi jsou zejména lehkost konstrukce, díky které je kvadrokoptéra opravdu rychlá, zároveň je ale poměrně stabilní. Možností letu nabízí tento model opravdu mnoho, je tak ideální i pro úplné začátečníky, kteří se s kvadrokoptérami teprve seznamují, tak pro ty zkušenější. S modelem Syma X5SW Explorers 2 je možné v klidu přelétávat nad krajinou či provádět akrobatické kousky, a to vše můžete díky FPV kameře sledovat v přímém přenosu. Kvality, které tato kvadrokoptéra má, překvapí téměř každého, kdo si ji pořídí, protože za její cenu byste je pravděpodobně nečekali. 

Syma X5SW Explorer 2 se dá pořídit kolem 2000 Kč. Vzhledem k jejím kvalitám se tak řadí mezi ty nejlevnější kvadrokoptéry ve své třídě. Poměr cena:výkon je u tohoto modelu velice slušný. Navíc je cenově dostupný pro začátečníky, kteří si létání s kvadrokoptérou chtějí teprve vyzkoušet a nechtějí do ní zpočátku příliš investovat. Recenze drahšího dronu od výrobce Syma naleznete ZDE.


ZJISTI NEJLEPŠÍ CENU NA INTERNETU


Kamera:OvládáníVýdrž baterieDolet
0,3 MP FPV2,4GHz vysílač 6-8 minut50 metrů

SYMA X5SW EXPLORERS 2

6.8

SPOLEHLIVOST

7.0/10

VÝKON

6.5/10

KONSTRUKCE

7.5/10

DOBA LETU

6.0/10

ŘÍDÍCÍ VZDÁLENOST

7.0/10

Plusy

  • Dobrý pro začátečníky
  • Pomer cena výkon

Mínusy

  • Krátká doba letu bez dokoupení extra baterie
  • Problémy s větrem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: