RECENZE DRON PARROT AR DRONE 2.0

RECENZE DRON PARROT – Parrot AR Drone 2.0 je druhá generace tohoto dronu. Oproti svému předchůdci má vyztuženou konstrukci, díky čemuž je odolnější. Je rovněž vybaven 2 kamerami pořizujícími kvalitní video a fotografie. Ty jsou navíc ihned k dispozici na zařízení, kterým se dron ovládá (smartphone, tablet). S doletem až 50 metrů a výdrží baterie až 15 minut je tento dron ideální pro začátečníky i zkušenější letce.

RECENZE DRON PARROT

RECENZE DRON PARROT AR DRONE 2.0: Konstrukce

Tělo dronu je tvořeno nosným křížem zpevněným karbonem, plastové díly jsou z vláken s 30% nylonem. Vnitřní díly jsou chráněny před otřesy pěnovou izolací a na ultrazvukových senzorech je vodoodpudivá nano vrstva. Dron je k dostání se dvěma ochrannými kryty z EEP, jeden chrání dron v uzavřených prostorách, kde je větší riziko nárazu, tento ochranný kryt chrání celé tělo a vrtule. Durhý kryt slouží při letu venku, kde je riziko nárazu menší, a chrání pouze tělo dronu. Celková hmotnost dronu je 420 g s krytem pro let v místnosti a 380 g s venkovním krytem.

RECENZE DRON PARROT AR DRONE 2.0: Ovládání

Dron se ovládá přes smartphone či tablet prostřednictvím Wi-fi, aplikace potřebná k ovládání (AR.FreeFlight 2.0) je kompatibilní se zařízeními s iOS a OS Android. Ovládání má více režimů, dron můžete ovládat polohováním zařízení nebo pomocí tlačítek na obrazovce zařízení. Pro méně zkušené letce je zde funkce autopilota, která pomáhá vzlétnout a přistát a také ovládat dron v nepříznivých podmínkách. V nastavení je rovněž k dispozici několik základní druhů pohybů dronu, které je možné využít při natáčení videí.

RECENZE DRON PARROT

RECENZE DRON PARROT AR DRONE 2.0: Kamera

HD kamera s širokoúhlým objektivem (úhel 92 °) snímá záběry v rozlišení 720p. Je možné natáčet videa, která jsou v H264 formátu a jsou bez zvuku, nebo pořizovat fotky, které se ukládají jako JPEG soubory. Obojí je přenášeno přímo na zařízení, dron je ale také vybaven speciálním USB slotem pro dodatečný flash disk. Ve spodní části dronu je umístěna druhá kamera, pohled mezi nimi se velmi snadno přepíná.

RECENZE DRON PARROT AR DRONE 2.0: Baterie

Dron je vybaven 3článkovou 1000mAh baterií, výdrž je přibližně 15 minut, ale je závislá na způsobu letu. Čím náročnější let, tím větší zátěž pro baterii. Dobití baterie je velmi rychlé.

RECENZE DRON PARROT AR DRONE 2.0: Dolet

Bez větších problémů je možné létat do vzdálenosti a výšky 50 metrů. Díky tlakovým senzorům je dron velmi stabilní a stálou pozici ve vzduchu udržuje i při větru až do 15 m/hod. Viditelnost dronu i na větší vzdálenost zajišťují diody, přední část svítí zeleně, zadní část červeně.

RECENZE DRON PARROT AR DRONE 2.0: Cena

Tento dron se cenově řadí mezi zlatý střed, na českém trhu je k dostání za přibližně 4 000 Kč. Na výběr je z několika vzhledů, základních (Jungle, Sand, Snow), ale i speciálních. Českým zákazníkům je rovněž k dispozici Power Edition s větší výdrží baterie, ale cenou řádově o tisíce vyšší.

RECENZE DRON PARROT

RECENZE DRON PARROT AR DRONE 2.0: Hodnocení

Dron Parrot AR Dron 2.0 je vhodnější pro natáčení videí či pořizování fotografií spíše než pro vzdušnou akrobacii. Na to má vliv zejména baterie, která při normálním používání vydrží sotva 15 minut, některé vzdušné obraty jí uberou dokonce 30 %. Dron se ale snadno ovládá a velkou výhodou je také okamžitý přenos videa či fotografií do zařízení, což umožňuje záběry ihned zveřejnit nebo je dokonce vysílat živě. Parrot AR Dron 2.0 má navíc velice odolnou konstrukci, která umožňuje létání v uzavřeném prostoru či venku bez větších obav. Tento dron je vhodný pro začátečníky nebo o trochu zkušenější a náročnější zákazníky.

Shrnutí

Kamera: 2 kamery, HD, 720p

Ovladač: smartphone či tablet, polohování zařízení nebo tlačítka na displeji

Dolet: 50 m

Výdrž baterie: 15 minut (průměr)

Video

Na závěr se podívejte video jak se s dronům ve skutečnosti létá

You may also like...

2 Responses

  1. Martin napsal:

    Našel jsem v Praze DRON PARROT AR DRONE 2.0

  1. 20.11.2017

    […] Syma X8W, můžeme zařadit dron Parrot AR Drone 2.0, recenzi kterého jsme Vám přinesli naposled. Recenze dronu Syma X8W pro nás byla velká výzva a teda doufáme, že  se bude […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: