RECENZE DRON DJI MAVIC PRO FLY MORE COMBO

Dron DJI Mavic Pro Fly More Combo DJIM0250C je velmi sofistikovaná skládací kvadrokoptéra se špičkovou technologií od společnosti DJI.

DJI Mavic Pro

Na trh vstoupila v září 2016 a záhy se stala jednou z nejprodávanějších kvadrokoptér vůbec. Její obliba je pochopitelná, kromě elegantního vzhledu v šedé barvě nabízí také spoustu vychytávek a vyznačuje se vysokou stabilitou ve vzduchu i při větru. Ačkoliv Mavic Pro ještě nespadá mezi profesionální přístroje v ceně řádově stovek tisíc, jedná se již o poloprofesionální dron, se kterým můžete pořídit opravdu slušné fotografie a videa v HD kvalitě. Podívejme se na jeho jednotlivé parametry blíže.

DJI Mavic Pro: Konstrukce

 Jedná se o univerzální lehký a skladný dron s nižší hmotností. Váží pouhých 743 g, přesto dokáže vyvinout úctyhodnou rychlost 64 km/h.  Oceníte i jeho kompaktnost – nezabere vám moc místa v batohu a navíc je díky šikovné konstrukci, kdy stačí vyklopit ramena, rychle připraven k letu. Díky pěti senzorům je také schopen viset na místě i bez signálu GPS.

DJI Mavic Pro: Ovládání

Dron je možné ovládat pomocí šedo-černého a designově velmi líbivého ovladače, jehož součástí je vlastní displej. Mnohem zajímavější je ale ovládání pomocí chytrého telefonu. Mobilní zařízení se umístí mezi vyklápěcí úchyty na spodní straně ovladače tak, že displej mobilu máte před sebou. Základní aplikací je DJI GO a můžete využívat řadu zajímavých funkcí, např. ActiveTrack (můžete sledovat libovolný objekt označením na displeji mobilu) nebo Gesta (pro jednoduché pořizování selfie). Mavic Pro také využívá funkce FlightAutonomy, kdy vnímá překážky až do vzdálenosti 15 m a je schopen je obletět nebo před nimi zastavit.

DJI Mavic Pro

DJI Mavic Pro: Kamera

DJI Mavic Pro má integrovanou kvalitní 4K kameru zavěšenou na tříosém gimbalu vyvinutém speciálně pro Mavic – stabilizuje kameru i při rychlém pohybu. Snímač kamery je typu CMOS o velikosti 1/2.3” a rozlišení 12,35Mpx,  zorný úhel činí 78,8°. Kameru je možné sklopit kolmo k zemi. Dron podporuje 4K Ultra HD video při 30 snímcích za sekundu.

DJI Mavic Pro: Baterie

Mavic Pro má lithiovou baterii, která je schopná zaručit až 27 minut letu. Doba letu se snižuje v režimu Sport a také při nekonstantní rychlosti, nicméně s 20 minutami letu lze počítat. Stav nabití baterie můžete kontrolovat pomocí diod na vrchní straně dronu, v mobilní aplikaci i na dálkovém ovladači. Při 15% začne dron signalizovat  nízkou baterii a klesne do výšky 1m nad zem  a čeká na přistání. V setu Mavic Pro Fly  More Combo najdete  dva náhradní akumulátory, nabíječ s autoredukcí, dále vněm najdete nabíjecí hub pro 4 akumulátory a v neposlední řade nabíjecí adaptér k power bance.

DJI Mavic Pro: Dolet

Mavic Pro příjemně překvapí maximálním doletem 13km, ovšem to pouze za optimálních podmínek (bezvětří). Délka doletu je také různá podle lokace (někde se může jednat i jen o 10km). Dosah ovladače činí 7km, při ovládání přes smartphone  je dosah signálu do dálky 80m a výšky 50m.

DJI Mavic Pro: Cena

Dron DJI Mavic Pro patří do kategorie dronů do 40 tisíc korun. Tato kategorie je pro využití dronů klíčová – nejedná se ještě o nejdražší profesionální drony, zároveň již jsou výrazně kvalitnější než levné hračky.

DJI Mavic Pro

V této cenové kategorii je možné dosáhnout téměř profesionálních obrazových výstupů. Ve své kategorii patří Mavic Pro k těm nejoblíbenějším.

DJI Mavic Pro: Hodnocení

DJI Mavic Pro je velmi příjemná kvadrokoptéra, jejíž ovládání není složité a snadno ho dostanete do ruky. Ohromnou výhodou dronu je skladnost a nízká váha, můžete ho s sebou nosit na jakékoliv výpravy (v setu Fly More Combo k němu navíc dostanete na míru brašnu).  Je vhodný i pro amatérské fotografy, protože je schopný pořídit snímky nevyžadující velké následné úpravy. Jedná se o opravdu univerzální dron, který si během chvilky zamilujete.

DJI Mavic Pro: Shrnutí

Kamera:  96sn./s, video 30sn./s

Ovladač: samostatný nebo chytrým zařízením

Dolet: 13km

Výdrž baterie: 27 min

Video

Na závěr si kouknite jak se s dronem létá.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: