Recenze dron BLADE NANO QX FPV 2 BNF

Dron Blade Nano QX FPV 2 BNF je vylepšená kvadrokoptéra značky Blade, která má oproti předchozí verzi lepší výkon, delší výdrž, stabilnější let, zajímavější obraz a v neposlední řadě také exotičtější vzhled. Kvadrokoptéru Blade Nano QX FPV 2 BNF nabízí na českém trhu velké množství specializovaných obchodů, což je vzhledem k jejím kvalitám a zejména jejímu uzpůsobení začátečníkům velice dobrá volba.

Konstrukce

Lehká a přitom odolná, tak by se dala popsat konstrukce kvadrokoptéry Blade Nano QX FPV 2 BNF. Lehkost plastové konstrukce zajišťuje snadné přemisťování kvadrokoptéry a její vyztužený rám (připomínající svým vzhledem brouka) a ochranné kryty vrtulí jí zajišťují bezpečí před nárazy. Šířka rámu navíc umožňuje použití většího akumulátoru než jaký se u kvadrokoptér této třídy běžně používá. Kvadrokoptéra Blade Nano QX FPV 2 BNF je vybavena 4 uhlíkovými bezjádrovými motory, které jsou rozmístěny podle Pusher principu. Tím je zajištěn silný výkon kvadrokoptéry, rychlé stoupání a stabilita a délka letu. Kvadrokoptéra je vybavena ultra micro přijímačem 4-v-1 DSMX. V balení najdete kromě plně sestaveného RC modeludronu s FPV kamerou také akumulátor Li Pol 500  mAh – 3,7 V s USB nabíječem a náhradní vrtule samozřejmostí je také návod k použití. Součástí balení ovšem není vysílač, který je pro provoz kvadrokoptéry potřebný, ten je tedy nutné už mít nebo jej dokoupit – doporučuje se vysílač Spektrum DXe, DX5e nebo vyšší. Kvadrokoptéra má 4 vrtule, její hmotnost je 52 g a rozměry jsou 50 mm x 130 mm x 130 mm.

 

Ovládání

Tato kvadrokoptéra je díky svému ovládání přizpůsobena i pro úplné začátečníky. Pro každého, kdo drží zařízení tohoto typu úplně poprvé v ruce, mohou být začátky poněkud těžké. To je velmi problematické nejen vzhledem k zážitku z řízení, ale může to být také nemálo nebezpečné pro zařízení samotné. Díky exkluzivní technologii – SAFE (Sensor Assisted Flight Envelope) je ale ovládání dronu velice snadné, přirozené a bezpečné. Jedná se o jakéhosi elektronického leteckého asistenta, který funguje ve dvou letových režimech – začátečnickém a pokročilém. V začátečnickém režimu jsou některé funkce dronu pro jeho bezpečnější používání omezeny. To se týká především klonění a klopení kvadrokoptéry, u kterých je v začátečnickém režimu uzamčen rozsah jejich výchylky. Kvadrokoptéru není v tomto případě možné naklonit pod úhlem vyšším než 20°. To sice neumožňuje provádět náročnější kousky, ale je tím zajištěna stabilita zařízení a snadnost jeho ovládání.

Pokročílý režim ovládání

V pokročilém režimu jsou veškerá omezení vypnutá a s kvadrokoptérou je tak možné libovolně manipulovat. To zajišťuje zážitek z jejího ovládání i pro zběhlé uživatele, kteří jsou milovníky vzdušné akrobacie. O přesnost při všemožných akrobatických manévrech se stará technologie AS3X. Mezi jednotlivými režimy elektronického letového asistenta se dá přepínat velmi jednoduše na dálkovém ovládání, přepnout z jednoho režimu do druhého je otázkou vteřiny. Začátečnický mód uvede kvadrokoptéru do stabilní polohy, což umožňuje její okamžité stabilizování při provádění náročnějších kousků.

Kamera

V zařízení je nainstalovaná ultra micro FPV kamera s ručně nastavitelnou čočkou. Čočka je výklopná, je možné ji natočit od vodorovné polohy nahoru nebo dolů až o 15°. Dron Blade Nano QX FPV 2 BNF je kompatibilní s 5,8GHz FPV monitory a headsety, jakým je např. FPV headset Fat Shark Focal. Z malinké kamery umístěné na kvadrokoptéře je obraz do headsetu posílán v reálném čase, takže  její pilot má pocit, že vše sleduje přímo z pilotní kabiny. S vhodným headsetem je obraz možné nejen přehrávat, ale rovnou také nahrávat. Pokud takto uzpůsobený headset nemáte, alternativou je připojit k 5,8GHz přijímači jakékoliv jiné nahrávací zařízení. Na hřbetu kvadrokoptéry je umístěno tlačítko sloužící k výběru kanálů pro připojení ke kameře.

Baterie

Dron Blade Nano pohání akumulátor LiPol 500 mAh 3,7 V, který vystačí přibližně na 7 minut letu. Pokud si přejete zážitek z letu vychutnávat déle, doporučujeme dokoupit jeden akumulátor navíc. Dobíjení akumulátoru je jednoduché, probíhá pomocí USB nabíjecího adaptéru, který je součástí balení a který se jednoduše připojí k počítači. Délka nabíjení je asi půl hodiny. Co se týče doletu, tento aspekt kvadrokoptéry není přesně specifikován, co se týče venkovních prostor. Ale v průměrně velkém interiéru se dá s touto kvadrokoptérou prolétávat bez větších problémů. Pokud s ní létáte v domě, ve kterém je více pater, při přelétávání z patra do patra občas dojde k přerušení signálu a tedy i obrazu, který tak není vždy zcela plynulý. Toto je ale problém, se kterým se musí počítat u všech FPV zařízení.

Vyhodnocení dron BLADE NANO

KameraOvládáníVýdrž baterieDolet
FPVvysílač6 minprůměrný

Díky technologii SAFE je  dron Blade Nano bezvadným zařízením pro začátečníky. I pro ně je však lepší, když se po prvních pár pokusech pokusí létat v pokročilém režimu, neboť právě v něm se dá řízení kvadrokoptéry nejlépe naučit. Díky jednoduchému a rychlému přepínání mezi režimy se ani začátečník nemusí bát. Jakmile si není pohybem kvadrokoptéry jistý, stačí zařízení opět přepnout do začátečnického režimu a kvadrokoptéra se narovná do stabilní polohy. Konstrukce chránící důležité části umožňuje relativně bezpečný pohyb v interiéru, kdy by kvadrokoptéru nijak výrazně neměly ohrozit občasné nárazy do stěn, stropu či pád z menší výšky na zem. Dron Blade Nano QX FPV 2 BNF je ideální především pro začátečníky. Horizontový koníček Hobby Blade Nano QX2 FPV BNF je malý quadcopter, který je vhodný pro závodní dostihy, ale budete muset přidat několik doplňků, abyste získali co nejvíce z toho. Dron BLADE NANO QX FPV 2 BNF se radí mezi malé quadrakoptéri, a který je vhodný pro závodní ježdení. V případě pokud máte spíše zájem o dron větších rozměrů v podobné cenové relaci přečtěte si naši recenzi drona Syma X8W

–>Chci zjistit nejlepší cenu Blade Nano–<

Blade Nano QX2 FPV BNF

0.00
7.4

SPOLEHLIVOST

7.0/10

VLASTNOSTI A VÝKONNOST

7.0/10

KVALITA KONSTRUKCE

7.0/10

DOBA LETU

7.0/10

DOSTUPNOST

9.0/10

Plusy

  • Malý a pohyblivý
  • Vhodný pro začátečníky
  • Vhodný do malých prostorů
  • Přenáší záznam živě

Mínusy

  • Dálkový ovladač a ochranné brýle FPV je nutné zakoupit samostatně.

You may also like...

1 Response

  1. 3.2.2018

    […] O Tali 50 lze říci, že je malá, ale šikovná. Její design se výrobcům opravdu povedl, ačkoliv pro některé uživatele může být nepříjemný větší hluk, který při létání vydává. Trochu problematické je její ovládání, zejména při zapnutí nejvyšší rychlosti, kdy hexakoptéra posunutím páčky pro pohyb na maximální dosah dělá flipy, ale také při létání venku, kdy se dostane mimo dosah ovladače. Některým uživatelům takto hexakoptéra jednoduše uletěla, jiným zůstala na stromě apod. Především z tohoto důvodu je proto lepší používat hexakoptéru v interiéru, kde nic takového nehrozí. Nejnižší rychlost je ideální pro začátečníky, ale pokud si na ovládání Tali 50 zvyknete, nebude pro vás problém ani rychlost nejvyšší. Pokud se vám menší drony líbí určitě si pročtete recenzi drona BLADE NANO QX FPV 2 BNF. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: